Singapur 2013 - Šílená cesta

February 14, 2013

ODKAZ NA FOTOGALERII ZDE

 

Někdy koncem roku 2013 stačily dva znaky – největší dopravní letadlo na světě Airbus A380 (které mi zatím chybělo do sbírky) a cesta do Singapuru za nějakých 120 EUR. Další z chybných tarifů naší milované společnosti Alitalia byl na světě a s krásnými segmenty navíc (Milano-Řím-Paříž-Singapur-Paříž-Milano-Bari) srdce každého fanouška letectví a levných letenek muselo zaplesat, stejně jako to moje.

 

 

A jelikož zaplesalo asi desítce dalších akčních letenkářů, kteří si vybrali tento dostupný termín, byla v plánu opravdu šílená cesta, pro kterou mnoho našich známých, kamarádů, rodin, ale i náhodných kolemjdoucích, co se o plánu dozvěděli, pochopení. Háček byl totiž v tom, že celá cesta byla v jednom kuse, tedy ze Singapuru se stejným letadlem letělo zase zpět do Paříže, jiná možnost tu nebyla. A jelikož do A380ky se vejde cca 500 lidí, trošku to trvá, než se celá „velryba“ vysype, uklidí a zase nalodí lidma, takže jsme měli cca 4 a půl hodiny času v Singapuru.

 

 

Ze zkušeností předchozích cestovatelů, kteří tento itinerář podstoupili a na imigračním si je pěkně prohlídnuli jako podezřelé osoby, které jezdí z Evropy do Singapuru jen na pár hodin, jsem se rozhodl zůstat na letišti a trošku si ho tam prohlídnout. Jelikož zdejší letiště je po Incheonu v Soulu hodnoceno jako druhé nejlepší letiště na světě, hodlal jsem ho řádně sám ohodnotit. U hotelu přímo na letišti je k dispozici asi za 200 Kč bazén s vířivkou a welcome drinku v ceně, kde je možné na střeše letiště koukat na vzlétající letadla pod širou oblohou. Paráda, jen k večeru už nahoře dost foukalo.

 

 

Jako další část jsem zvolil návštěvu botanické zahrady, kterou na letišti můžete navštívit zdarma, nicméně to pro mě bylo veliké zklamání a rozčarování z „ničeho“. Nakonec byla v plánu večeře a můj oblíbený pokrm Nassi Lemak, který jsem si před rokem v Malajsii zamiloval. A už hybaj zase zpět do letadla, kde jsem měl díky dostatku místa celou trojsedačku sám pro sebe, takže jsem se mohl pěkně vyspat až do rána. Celou cestu hodnotím i díky partě lidí velice pozitivně a celý segment Praha-Milano-Řím-Paříž-Singapur-Paříž-Milano-Bratislava, hodnotím jako dostatečně šíleným kouskem na začátek nového letového roku.

 

S letenkami do této a dalších destinací vám rád osobně pomůžu v rámci mých hledačských schopností :-) Více informací ZDE.

 

Nebo máte zájem pro sebe, svoje známé, rodinu anebo zájmové sdružení o přednášku? Tato a další země jsou v naší nabídce přednášek na www.volaniprirody.cz

.

Celkové hodnocení: 9 z 10

 

ODKAZ NA FOTOGALERII ZDE

Please reload

© 2015 by Jiří Hošek

  • b-facebook
  • Instagram Black Round
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now