top of page

Korfu 2013 - Turistický předvoj


1.jpg

ODKAZ NA FOTOGALERII ZDE


Po cestě z Malty se přímo nabízí zastavit ještě na Korfu, zkontrolovat stav Řecka v krizi a tak jsem moc zvědav na to, jak se tento velmi populární turistický ostrov dostává z této krize a jak se připravuje na turistickou sezonu. Později budu ještě rád, že sem jedu v dubnu, protože jak mi každý místní tvrdí, v květnu začíná ta "pravá" turistická sezona. Korfu je zván také jako Smaragdový ostrov. Je tu plno písčitých pláží a hotelových komplexů. V létě se to tu musí asi opravdu hemžit lidmi.


2.jpg
3.jpg

Hned při přistávání na místním letišti, které je řazeno k těm nejkratším v Evropě, lze zahlédnout asi nejznámější místo ostrova Korfu - tzv. Myší ostrov, kde dle legendy leží zkamenělá loď. Na dohled z vrcholu kopce tohoto poloostrova zvaného Kanoni lze vidět až na protější břeh moře, kde jsou překrásné vysoké hory, které vítají často pípající SMS ve tvaru vítejte v Albánii. Předpokládám, že také proto je tento ostrov velice oblíbené, protože tato panoramata a spojení vody s horami je velmi oblíbené (viz např. jezera a hory na Novém Zélandu).


4.jpg
5.jpg

Nedaleko je také další velmi hojně navštěvované místo, zámek Achilion, kde se léčila ze své nemoci rakouská císařovna Sissi, která ho nechala postavit. Poté sloužil císaři Vilému II., dále ještě jako nemocnice, kasino a dnes už je otevřen zámek pro turisty, kteří jezdí obdivovat interiér i krásnou zahradu s výhledem na moře a protější hory.


6.jpg
7.jpg

Určitě stojí zato si půjčit na ostrově auto (nebo skútr) a projet si ho kolem dokola. Je to roztomile malý ostrov, který se dá s přehledem projet za pár dní, jako třeba Mallorca anebo Ibiza. Nikam to není daleko, cesty jsou tu krásné a často s krásnými výhledy a místy k zastavení a fotografování.


8.jpg
9.jpg

Určitě je potřeba si vyjet taky na horu Pantokrator, která je také nejvyšší na Korfu. Je tu opravdu krásný výhled na všechny strany, cestička je tu krásně úzká a klikatá, to zvlášť pro milovníky serpentin :-) Většinou se píše, že autem vyjedete jen někam, zbytek musíte pěšky. Já teda vyjel v pohodě až nahoru, ale třeba je to v sezoně jinak, to netuším. Jinak lide jsou tu milí a přátelští, nikde jsme neměli problém, před sezonou i ceny za ubytování jsou přátelské. Ale 1. května to začíná! Všichni tvrdí, že potom to je opravdu nářez a hlava na hlavě. Ceny tomu potom taky odpovídají. Teď v dubnu byl božský klid, ale taky teplo akorát (okolo 22-25 stupňů) a do vody se taky dalo, ale samozřejmě pro slabší povahy to není :-)


10.jpg
11.jpg

Jedno z dalších nejoblíbenějších míst na ostrově je město Sidari na severu ostrova, kde je také mnoho údajně nejhezčích pláží a hlavně Canal d’Amour, což je tzv. Kanál lásky. Je to jeskyně uvnitř skály nedaleko pláže, Říká se, že žena, která tudy proplave, získá srdce milovaného chlapce, další výklad legendy je, že zamilovaný pár, který tudy proplave, bude do roka "chovat", takže to zkuste a dejte vědět :-)


12.jpg
13.jpg

Autem se dá vyjet také na kopec na zříceninu hradu Gardiki, kde je také krásný výhled na fjordy a zátoky podél Korfu, městečka a vesničky v kopcích a cestičky k nim vedoucí.


14.jpg
15.jpg

Já osobně bydlel v městečku Kontokali nedaleko hlavního města Kerkyry, kde celkem nic zajímavého není, až na přístav, nějaké pláže. Zato je to ale celkem v centru ostrova a lze odsud vyjet každý den na jiný cíp ostrova, o což mi taky šlo. Určitě je to dobrý výchozí bod s mnoha možnostmi ubytování, nakupování potravin, ale i večerních procházek po městě a po kolonádě.


16.jpg

S letenkami do této a dalších destinací vám rád osobně pomůžu v rámci mých hledačských schopností :-) Více informací ZDE.


Nebo máte zájem pro sebe, svoje známé, rodinu anebo zájmové sdružení o přednášku? Tato a další země jsou v naší nabídce přednášek na www.volaniprirody.cz.


Celkové hodnocení: 7 z 10


Úroveň angličtiny: 9 z 10


ODKAZ NA FOTOGALERII ZDE

#cestování #Korfu #Řecko #Evropa

bottom of page