top of page

Nice + Monako 2014 - Azurové pobřeží v prosinci

ODKAZ NA FOTOGALERII - FOTO NICE ZDE

ODKAZ NA FOTOGALERII - FOTO MONAKO ZDE


Ojedinělá akce z Vídně do Nice asi za 6 EUR mi dala možnost nakouknout nejen na Azurové pobřeží Francie v netradičním, předvánočním čase, ale také do Monaka, ležícího nedaleko. Ani jsem sám netušil, že zatímco v Česku budu při odletu škrábat námrazu ze skla a odhazovat sníh, na Azurovém pobřeží se budu o pár hodin později slunit na promenádě.

Promenáda v Nice

I zde se prodávají vánoční stromky. Jen to u toho moře a bez sněhu vypadá poněkud zvláštně, přiznávám.

Troška zpestření při procházce po promenádě.

Domky vystavěné přímo ve skále s krásným výhledem na moře.

Západ slunce na promenádě. Opravdová prosincová romantika.

A k Vánocům patří samozřejmě i vánoční trhy. Jen to bez těch svařáků, zimy a sněhu vypadá trošku divně.


Ale není času nazbyt, ještě musím stihnout výlet do Monaka. Jezdí tu pohodlný a rychlý vlak, hodinku a nějaké euro mi pomůže dostat se do města luxusu, jachet, ale i formule 1.

Tolik luxusních jachet na jednom místě asi těžko jinde potkáte...

Při procházce kolem pobřeží po kolonádě neustále míjíte nespočet hotelů a jacht klubů. V kopcích jsou potom luxusní byty pro rezidenty. Kde má asi svůj byt naše jednička Petra Kvitová? ;-)

V běžném roce se tu dostanete i do atraktivního a diváky vyhledávaného tunelu, kterým projíždí kokpity formulí při hlavní ceně Monaka.

Hned na hlavním náměstíčku se nachází středobod celého Monaka - luxusní kasíno Monte Carlo. Tady se to rozjíždí ve velkém.

Musí to být zajímavé, když vám pod okny jezdí formule 1 do takovýchto serpentin...

Zajímavostí je japonská zahrada ve středu města. Je přístupná zdarma a slouží k relaxaci místních nejen turistů z Japonska.U pobřeží byly k vidění vidět také vánoční trhy se spoustou dobrot, ale také s kluzištěm pro veřejnost.

O zábavu se starali monačtí Santové

Vylezl jsem na kopec nad město, kde je botanická zahrada. A odsud jsou opravdu nádherné výhledy.

Investice formou vstupenky do botanické zahrady určitě stojí zato.Součástí zahrady je i vstup do muzea a jeskyní.Co říct závěrem? Pokud budete mít příležitost se sem dostat za rozumnou cenu, určitě to stojí za to na pár dní se na Azurové pobřeží podívat.


S letenkami do této a dalších destinací vám rád osobně pomůžu v rámci mých hledačských schopností :-) Více informací ZDE.


Nebo máte zájem pro sebe, svoje známé, rodinu anebo zájmové sdružení o přednášku? Tato a další země jsou v naší nabídce přednášek na www.volaniprirody.cz.


Celkové hodnocení: 7 z 10


Úroveň angličtiny: 8 z 10


ODKAZ NA FOTOGALERII - FOTO NICE ZDE

ODKAZ NA FOTOGALERII - FOTO MONAKO ZDE
#Evropa #cestování #Francie #Nice #Monako #Monaco

bottom of page